Forum  Fordyce's spots , prosaki Strona Główna Fordyce's spots , prosaki
Informacje na temat Fordyce's Spots i prosaków
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

CZYTAĆ !!!!!!!! ZE ZROZUMIENIEM !!!!!!! I NIE PANIKOWAĆ!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Fordyce's spots , prosaki Strona Główna -> Informacje....
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szaq
Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:32, 29 Cze 2006    Temat postu: CZYTAĆ !!!!!!!! ZE ZROZUMIENIEM !!!!!!! I NIE PANIKOWAĆ!!

problemy i choroby
krosty na Penisie (plamki Fordyce'a)

Krosty na penisie

Mężczyźni często niepokoją się, gdy dostrzegą jakiekolwiek plamki na penisie. Boją się, że jest to objaw choroby wenerycznej lub jakaś forma raka. Obawiają się także tego, co pomyśli sobie ich partnerka seksualna.

Czy występują one często?
Plamki na penisie są zjawiskiem bardzo częstym, a większość z nich nie ma poważnej przyczyny. Jednak, w wielu przypadkach są one objawem czegoś poważniejszego i w przypadku obaw zawsze należy zasięgnąć porady lekarza. Na tej stronie znajdziesz różne przyczyny plam na penisie, jednak analizowanie ich nie może zastąpić wizyty u lekarza!

Co powinienem zrobić?
Jeżeli nie podejrzewasz u siebie choroby wenerycznej, najlepiej zasięgnąć porady lekarza ogólnego. Jeżeli jesteś zbyt zakłopotany, aby rozmawiać o problemie ze swoim lekarzem rodzinnym, lub, jeżeli podejrzewasz chorobę weneryczną, możesz zasięgnąć poufnej rady w klinice medycyny genitalno-urologicznej. Nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego, ale lepiej wcześniej zadzwonić do kliniki i dowiedzieć się szczegółów.


Rodzaje plamek
Zmiany chorobowe na penisie można podzielić na grupy, w zależności od ich wyglądu:
:: Wrzody wrzody pojawiają się na skórze w postaci kraterów i powodują utratę skóry (naskórka). Na kraterze pojawia się często skorupa, ropa, czy też surowica.
:: Grudki są to małe (poniżej 1cm w średnicy) guzki, wystające ponad powierzchnie skóry
:: Tarczki tarczki to lekko podniesione, płaskie zmiany chorobowe, o średnicy większej niż 1cm

WrzodyPojedyncze wrzody umiejscowione na penisie często są objawami poważniejszej choroby. W takich przypadkach należy zasięgnąć porady lekarza.
Możliwe przyczyny:
Pierwszorzędowy syfilis: pojedynczy, okrągły, bezbolesny wrzód na penisie lub mosznie to charakterystyczny pierwszy objaw syfilisu. Wywołuje go krętek zwany Treponema pallidum. Diagnoza musi być potwierdzona przez testy laboratoryjne. Jest to zakaźna choroba weneryczna.
Wrzód weneryczny, ziarniak pachwinowy, ziarnica weneryczna: Są to tropikalne choroby, które powodują pojedyncze, bezbolesne, nieprzyjemnie pachnące wrzody. Diagnoza musi być potwierdzona przez testy laboratoryjne. Można je podejrzewać u mężczyzn, którzy mieli kontakty seksualne w krajach tropikalnych. Wszystkie są zaraźliwymi chorobami wenerycznymi.
Rak penisa: może pojawiać się jako bezbolesny, nieregularny wrzód na genitaliach. Wczesna diagnoza jest konieczna gdyż może uratować życie.

Liczne wrzody na penisie są bardziej powszechne i mogą mieć mniej poważne przyczyny. Jednak również w tym przypadku należy się niezwłocznie udać do lekarza. Można je podzielić na dwie grupy: ostre – obecne przez okres krótszy niż 2 tygodnie i chroniczne – obecne przez okres dłuższy niż dwa tygodnie.Ostre


Opryszczka: jest to najczęstszy powód owrzodzenia okolic genitalnych. Wywołuje ją wirus opryszczki typu II ludzkiego, czasami również typu I – wirus zazwyczaj kojarzony z opryszczką jamy ustnej. Opryszczkę charakteryzują ataki pęcherzyków genitalnych, przypominających małe pęcherze, które pękają tworząc małe, bolesne wrzody. Jest to wysoce zaraźliwe i może być przekazywane drogą płciową. Pierwszy etap to zazwyczaj gorączka, która może być dość wysoka. Diagnoza musi być potwierdzona przez testy laboratoryjne. Można ją skutecznie leczyć lekami przeciwwirusowymi, takimi jak np. aciclovir, jednak nawroty są bardzo częste. Może je wywoływać stres lub inne choroby, podczas których występuje gorączka.
Drugorzędowy syfilis: liczne, nieregularne, płytkie, bezbolesne szarawe wrzody, często opisywane jako ‘wężowate’- jak gdyby wąż zostawił na skórze ślad. Objaw wywoływany jest przez bakterię zwaną Treponema pallium. Objawom towarzyszy gorączka i czerwonawa wysypka na całym ciele. Diagnoza musi być potwierdzona przez testy laboratoryjne. Jest to zakaźna choroba weneryczna.
Afta: są to małe, płytkie, bolesne wrzody, najczęściej pojawiają się w jamie ustnej, ale mogą także wystąpić na penisie. Przeważnie są szarego koloru, z obręczą koloru czerwonego. Pojawiają się seriami i ustępują bez leczenia. Można je łatwo pomylić z wrzodami opryszczki, więc jeżeli istnieją wątpliwości diagnoza musi być potwierdzona przez testy laboratoryjne. Nie są zaraźliwe, a ich przyczyny nie są znane.

Chroniczne

Pęcherzyca: zazwyczaj atakuje inne części ciała, począwszy od jamy ustnej, ale może także umiejscowić się na penisie. Pojawia się w postaci pęcherzy, które pękając tworzą wrzody – zazwyczaj swędzące i bolesne. Istnieje wiele rodzajów pęcherzycy, jej najbardziej ostre odmiany dotykają całego ciała i mogą nawet zagrażać życiu. Pęcherzyca spowodowana jest przez załamanie przylegania pomiędzy różnymi warstwami skóry. Szybka diagnoza i pojęcie leczenia jest niezwykle ważne.
Choroba Bahceta: zaburzenia zapalne dotyczące skóry, nerwów, oczu i innych układów. Symptomy to: wielkie, głębokie i bolące wrzody na penisie i mosznie. Jest to potencjalnie bardzo poważny stan, dlatego szybka diagnoza i pojęcie leczenia jest niezwykle ważne. Nie jest to zakaźne.
Syndrom Reitera: stan zapalny, pojawiający się przy artretyzmie. Około 25% dotkniętych nim mężczyzn obserwuje małe, owrzodzenia wokół żołędzia i napletka. Może to także dotykać mięśni, oczu i paznokci. Przyczyną jest odpowiedź układu immunologicznego na infekcję genitalną. Jest to uleczalne, aczkolwiek mogą pojawiać się nawroty. Syndrom Reitera nie jest sam w sobie zakaźny, ale bakterie, które go wywołują są. Niektóre z nich można przenosić drogą płciową.GrudkiWiększość grudek nie ma poważnej przyczyny, ale niektóre, bardziej zakaźne, mogą prowadzić do poważnych stanów chorobowych. Wczesna forma raka penisa może pojawiać się jako grudka, przed przekształceniem się we wrzód. Ważne jest więc, aby zasięgnąć szybko rady lekarza w przypadku wystąpienia grudek.
Mięczak zakaźny: popularna, łagodna choroba wirusowa atakująca skórę i błony śluzowe. Często występuje w dzieciństwie, przekazywana przez zwykły kontakt pomiędzy rówieśnikami. U dorosłych może być przekazywana przez kontakt seksualny i jest to prawdopodobnie najczęstsza przyczyna występowania mięczaka u dorosłych. Pojawia się w postaci licznych małych grudek, często wklęsłych po środku. Można z nich wycisnąć płyn o mlecznej barwie. Mięczaki mogą ustąpić bez leczenia, ale zamrażanie lub kauteryzacja pomogą pozbyć się ich skutecznie. Mięczak jest oznaką ignorancji ‘bezpiecznego’ seksu, a osoby zarażone nim, powinny także poddać się badaniu na obecność wirusa HIV.
Mieszki włosowe i gruczoły łojowe: są normalną częścią anatomii skóry i dlatego często można je znaleźć na penisie, w szczególności na spodniej stronie. Mogą one być widoczne jako małe guzki w skórze. Będą z nich wyrastały włoski i to właśnie jest ich charakterystyczną cechą. Są one normalne.
Grudki perłowate: to liczne, małe (około 1-3mm) grudki biegnące wokół korony penisa. Rozwijają się zazwyczaj u mężczyzn w wieku 20 – 40 lat i około 10% mężczyzn jest nimi zarażonych. Można je pomylić z brodawkami, nie są zaraźliwe i nie wymagają leczenia.
Krostki Fordyce’a: małe (1-5mm) jasno czerwone lub purpurowe grudki, pojawiające się na żołędziu, trzonie i mosznie, zazwyczaj dotykają młodszych mężczyzn. Mogą pojawiać się jako pojedyncze zmiany skórne, ale także w grupach 50 – 100. Są one bezbolesne i nie swędzą, ale mogą być kłopotliwe ze względu na swój wygląd (lub ze strachu, że mogą one być przekazywane drogą płciową). Są to rozerwane naczynka, przykryte grubą warstwą skóry. Mogą krwawić przy naruszeniu lub nawet podczas stosunku seksualnego. Przyczyny ich występowania nie są znane, ale nie są zaraźliwe. Chociaż próbowano wielu sposobów, nie ma jednej skutecznej metody zwalczenia ich. Kłopotliwe, krwawiące krostki mogą być potraktowane delikatnym prądem (elektro-kauteryzacja).
Łuszczyca: najczęściej atakuje inne części ciała, takie jak kolana, łokcie, skórę głowy, czasami pojawia się na penisie, zazwyczaj na żołędziu lub wewnętrznej skórze napletka. Łuszczyca objawia się jako czerwone twardniejące grudki lub tarczki o wyraźnie zarysowanych krawędziach. U nieobrzezanych mężczyzn i w innych częściach ciała tworzy łuski. Jest spowodowana nienormalną produkcją komórek skóry i może być dziedziczona. Jest nieestetyczna, ale nie niebezpieczna. Dostępny jest szereg skutecznych lekarstw, takich jak na przykład kremy sterydowe.
Brodawki: różnego rodzaju mogą pojawiać się na penisie. Brodawki genitalne wywoływane są przez ludzki wirus papilloma (HPV) i są zaraźliwe. Mogą występować pojedynczo lub w grupach, być koloru skóry, czerwonego lub brązowego, z wilgotną powierzchnią. Infekcja wirusem HPV jest kojarzona z rozwojem raka macicy lub odbytu, więc istotne jest, aby badaniu na obecność wirusa poddali się także partnerzy. Można je leczyć na rozmaite sposoby, począwszy od płynów aplikowanych na skórę do kauteryzacji, często są one jednak trudne do wykorzenienia.

TarczkiTarczki występujące na penisie zazwyczaj nie mają poważnych przyczyn, ale niektóre są zaraźliwe, a inne mogą przeradzać się w bardziej poważne stany: erytroplazję, stwardnienie liszajowate, czy marskość żołędzi i napletka, które z kolei mogą prowadzić do rozwoju raka penisa. Udaj się do lekarza, jeżeli zauważysz u siebie taki objawy.
Zapalenie żołędzi i zapalenie napletka: Symptomy to miejscowe podrażnienie, pieczenie i czerwona wysypka. Czasami też skóra schodzi płatami. Stan ten mogą powodować bakterie i drożdże z rodzaju candida. Zapalenie częściej występuje u starszych mężczyzn i chorujących na cukrzycę. Zapalenie żołędzi jest zaraźliwe i może być przekazywane przez kontakt seksualny. Leczy się je odpowiednimi kremami przeciw mikrobom.
Erytroplazja Queyrata: pojawia się jako wyraźnie zaznaczona, jasno czerwona tarczka o aksamitnej powierzchni. Zazwyczaj jest bezbolesna i nie swędzi. Jest to wczesna forma raka penisa i wymaga natychmiastowej diagnozy i leczenia. Wycięcie narośli jest zazwyczaj skuteczne. Nie jest ona zaraźliwa.
Zapalenie komórek plazmatycznych żołędzi: zapalenie żołędzi objawia się jako jasno czerwona tarczka o błyszczącej powierzchni na żołędzi lub wewnętrznej powierzchni skóry napletka. Zazwyczaj jest to bezbolesne, ale może wystąpić swędzenie. Skutecznym rozwiązaniem może się okazać krem sterydowy, jednak zapalenie często powraca. Skutecznym sposobem leczenia jest także obrzezanie – nie jest ono jednak konieczne. Zapalenie nie jest szkodliwe, ale można je pomylić ze znacznie poważniejszym stanem – erytroplazją Queyrata.
Liszaj twardzinowy i marskość żołędzi i napletka: liszaj twardzinowy pojawia się jako białe tarczki na żołędzi, napletku lub trzonie penisa. Zazwyczaj nie towarzyszą temu inne symptomy, chociaż może się pojawić pieczenie i podrażnienie. Marskość żołędzi i napletka jest poważniejszą odmianą liszaja twardzinowego, atakuje skórę napletka u nieobrzezanych mężczyzn. Otwór lub krawędź napletka jest twarda i pokryta białymi bliznami. Tkanka ta jest nieelastyczna i nie będzie rozszerzała się przy cofnięciu skóry. Może to przeszkadzać w oddawaniu moczu lub seksie. Oba przypadki mogą prowadzić do raka penisa i dlatego obrzezanie może okazać się niezbędne. Nie są zaraźliwe.
Łuszczyca: patrz wyżej, pod ‘grudki’.
Wyprysk: najczęściej atakuje inne części ciała, ale czasami może najpierw pojawić się na penisie. W takim wypadku może być to reakcja skóry na bodziec drażniący, lepiej określane jako zapalenie skóry (dermatitis). Wyprysk pojawia się jako rozprzestrzenione czerwone tarczki o niewyraźnych brzegach i łuszczącej się powierzchni. Często powoduje on poważne podrażnienia. Przyczyną wyprysku może być infekcja lub miejscowe podrażnienie skóry spowodowane chemikaliami lub promieniowaniem. Istnieje wiele skutecznych sposobów leczenia, jak na przykład kremy sterydowe. Wyprysk nie jest zaraźliwy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 1:46, 01 Gru 2006    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hax
Gość


PostWysłany: Pią 14:05, 01 Gru 2006    Temat postu:

nie wiem jak wy ale ja to chyba kupie. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAFAR
Gość


PostWysłany: Pią 14:40, 01 Gru 2006    Temat postu:

Maść ta jest tylko na te prosaki które znajdują się na skórze wacka, natomiast na te na żołędziu nie działają. I jedna ważna rzecz - prosaki wracają po zakończeniu smarowania tą maścią, wiec dla mnie to wyrzucenie siana w błoto.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hax
Gość


PostWysłany: Pią 15:12, 01 Gru 2006    Temat postu:

no i bardzo dobrze bo tylko tam je mam, a stac mnie na to zeby reularnie kupowac masc ; > napewno dziala?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaklopotany
AdministratorDołączył: 12 Mar 2006
Posty: 205
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:50, 05 Gru 2006    Temat postu:

Kafar, stoswałes ?
hax - oczywiscie czekamy na relacje Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antyprosaka
Gość


PostWysłany: Nie 22:45, 17 Gru 2006    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAFAR
Gość


PostWysłany: Pon 11:06, 18 Gru 2006    Temat postu:

Stosowałem zovirax na opryszczkę i mydło siarkowe antybakteryjne i prosaki całkowicie znikły (te na żołędziu) bo te na skórze cały czas są.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stabilo
Gość


PostWysłany: Pon 20:52, 18 Gru 2006    Temat postu:

gdzie mozna kupic takie mydlo. stosowalem kiedys sam zovirax i nic nie dalo
mysle ze mydlo pomoglo. podeslij jakies foty.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KAFAR
Gość


PostWysłany: Wto 14:35, 19 Gru 2006    Temat postu:

No pisałem nie raz już że sam zovirax nic nie daje, tylko w połączeniu z mydłem siarkowym antybakteryjnym (można je kupić a aptece) daje 100% rezultat (przynajmniej w moim przypadku).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pampi
Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 11
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 13:35, 07 Sty 2007    Temat postu:

a ilew kosztuje ten zovirax??i to mydło??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zdesperowny
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:12, 17 Lut 2008    Temat postu:

POMOCY LUDZISKA, JAK SIE POZBYC TEGO GÓWNA W 100%, MAM TO JUZ JAKIS CZAS I MNIE DOBIJA, A JEDEN Z LEKARZY POWIEDZIAL ZE TO NORMALNE, BLA BLA, TYLKO JA CHCIALEM WIEDZIEC JAK SIE TEGO POZBYC, NO I ON PEWNIE TEGO SWINSTWA NIE MIAL NIGDY. POMOCY BO ZOLADZ WYGLADA JAK PO CZARNOBYLU.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swap
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 351
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:53, 17 Lut 2008    Temat postu:

proponuje przeczytać tematy na forum.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwii
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Płock

PostWysłany: Nie 18:13, 17 Lut 2008    Temat postu:

po co odswiezacie... malo macie nowych tematow...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
problemy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:48, 20 Lut 2008    Temat postu:

Panowie mam mały problem i nie wiem co z nim zrobic. Moze wy macie cos pojecia o tym. Ostatnio pojawiła mi sie zmiana skórna pomiedzy udem a przyrodzeniem. jest to sredniej wielkosci podrażnienie i wymyjac dzisiaj to dokladnie mydlem spostrzeglem ze luszczy sie z tego skora. Staram sie dbac o higiene miejsc intymnych itd. a ostatni raz kochalem sie z kobieta jakis miesiac temu. Nie powiem ale w ostatnim czasie moja odpornosc organizmu spadla (grypa). Jezeli to ma jakies znaczenie to rowniez jestem od urodzenia zarazony opryszka wargowa... No chba wszystkie informacje podalem.. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Fordyce's spots , prosaki Strona Główna -> Informacje.... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin